انتشارات بامک از سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را در زمینه نشر کتاب در قالب تولید محتوا تالیف و ترجمه شروع کرده است. و از همین ابتدای فعالیت با توجه به شناخت نیاز های علاقه مندان مطالعه و‌کتاب و درک سمت و سوی ذهنی مخاطب تالیفات و آثار خود را در قالب کتب ترجمه ، کتب تالیف و تدوین شده و کتاب کودک و نوجوان دسته بندی کرده است .

با توجه به گستردگی امکانات و فن آوری های دسترسی به آثار به لطف دهکده جهانی و اینترنت که دسترسی ها را سریع تر و آسان‌تر کرده است فلذا نشر بامک کلیه کتب و تالیفات را به صورت کتاب الکترونیک و کتاب صوتی در اختیار علاقه مندان قرار می‌دهد تا بدین وسیله همه افراد و مخاطبان بتوانند به آثار دسترسی داشته و استفاده کنند .

در بخش کتابهای ترجمه آثاری برای ترجمه و تدوین انتخاب شده اند که توسط مراجع معتبر بین‌المللی معرفی شده و همه ساله جز کتابهای برتر  سال در سراسر دنیا می‌باشد که از حیث محتوا و موضوع ارزشمند است و نشر بامک با کمک مترجمان زبده با حفظ اصالت اثر موجبات دسترسی مخاطبین به این آثار را فراهم کرده است .

در بخش کتاب کودک با توجه به نیازهای کودکان عزیز سرزمین ایران ‌و نیز اهمیت تاریخ تمدن و فرهنگ غنی ایران در حفظ هویت و اصالت و شناخت مفتخر ایرانی نشر بامک در این زمینه اقدام به تولید کتاب کودک کرده که علاوه بر آگاهی و آموزش و تاکید بر ارزش‌های ملی و دینی به شکوفایی ‌کشف استعدادهای کودکان و‌نوجوانان منجر می‌شود .

به علاوه در بخش تالیفات با نویسندگان جوان و خوش ذوق و نیز نویسندگان باتجربه همکاری داشته و و سعی بر این داریم که وسیله شناساندن نویسندگان جدید به جامعه باشیم .

با عنایت و لطف پرودگار که بتوانیم در این مسیر موثر و مفید واقع شویم .